Організація роботодавців «Галузеве об’єднання підприємств залізничного транспорту «Федерація залізничників України»

≡≡
Версія для друку

З В І Т

про роботу Міжнародної організації роботодавців підприємств галузі залізничного транспорту «Федерація залізничників України»

за 2016 рік

          Основною метою діяльності Федерації залізничників України (ФЗУ) є захист прав та законних інтересів роботодавців у економічній, правовій та інших сферах їх діяльності. У зв’язку з цим діяльність ФЗУ у 2016 році була спрямована на:

  • розробку пропозицій та зауважень до чинних та проектів нормативно-правових актів з метою недопущення погіршення умов ведення господарської діяльності підприємств – членів організації;
  • посилення впливу та забезпечення захисту інтересів роботодавців у сфері соціального страхування;
  • забезпечення дотримання інтересів членів організації під час переговорного процесу з укладення Генеральної угоди та підготовки заходів щодо її виконання.

У сфері соціальної політики та трудових відносин Федерація залізничників України спрямовує зусилля на виконання першочергових завдань у соціально-трудовій сфері, зокрема підвищення рівня зайнятості, зростання заробітної плати, досягнення стабільності у суспільстві. Тому ФЗУ є активним учасником процесу формування соціальної політики держави, основними питаннями якої є:

  • загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі пенсійне та медичне;
  • зайнятість населення та ринок праці;
  • оплата праці;
  • охорона праці;
  • питання соціальної підтримки вразливих верств населення.

Голова Ради Федерації залізничників України (далі ФЗУ) Корнієнко Володимир Володимирович являється членом Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (далі СПО) і брав участь в роботі всіх його засідань та спільних засіданнях СПО роботодавців та СПО профспілок.

Голова Ради ФЗУ також являється заступником голови Правління Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України і брав участь в усіх засіданнях Громадської ради та комітету з питань залізничного транспорту, де розглядались проекти нормативно-правових актів.

Був учасником Засідання Національного круглого столу з питань оновлення Національної транспортної стратегії в Україні до 2030 року, брав участь у заході Міністерства інфраструктури України «Підтримка впровадження транспортної стратегії України» і круглому столі ПАТ «Українська залізниця» «Індексація тарифів на вантажні перевезення – передумова технічного розвитку та оновлення залізничного транспорту України».

Виконавчий директор Федерації залізничників України Терещенко Юрій Миколайович був обраний до складу групи повноважних представників Сторони роботодавців у Спільній робочій комісії (СРК) з ведення переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на 2016 - 2017 роки та брав участь в усіх її засіданнях, надавав погоджені з ФЗУ зауваження і пропозиції до її змісту та разом з головою Ради ФЗУ Корнієнком Володимиром Володимировичем були учасниками урочистого засідання з нагоди підписання Генеральної угоди на 2016 – 2017 роки.

Члени виконавчої дирекції ФЗУ брали участь в засіданнях робочих груп з розробки розділів колективного договору ПАТ «Українська залізниця».

У листопаді Федерація організувала нараду робочої групи представників ПАТ «Укрзалізниця», Федерації та профільних учбових закладів з питань підготовки фахівців для підприємств залізничного транспорту України.

Працівниками виконавчої дирекції Федерації залізничників України спільно з фахівцями ПАТ «Українська залізниця» протягом року опрацьовано: проект документа «Угода про співпрацю між Пенсійним фондом України та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні» (опрацьовано та погоджено), проект наказу МВС України «Про затвердження Змін до Правил пожежної безпеки в Україні» (надано пропозиції), проект наказу Міністерства соціальної політики України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів з охорони праці» (надано пропозиції), проекти Державних стандартів професійно-технічної освіти (ДСПТО) за професіями: «Водій дрезини», «Машиніст мотовоза», «Пресувальник колісних пар» (надані зауваження і пропозиції), проект ДСПТО за професією «Машиніст дизель-поїзда» (надано пропозиції, з урахуванням яких проект був доопрацьований).

Федерацією залізничників України на адресу Міністерства освіти і науки України направлено листа з пропозиціями щодо реформування в області підготовки фахівців всіх рівнів для залізничної галузі.

На адресу керівництва ПАТ «Українська залізниця» також надіслано кілька листів щодо проблем підготовки фахівців для залізничного транспорту і шляхів їх вирішення та з пропозиціями щодо покращення функціонування приватних акціонерних товариств (ПрАТ).

До Федерації залізничників України надійшло звернення від державного підприємства «Придніпровська залізниця» щодо по сприяння вирішення питання на законодавчому рівні про встановлення особливого порядку перевірки з метою зняття з обліку платника податків, який реорганізується, та визначення порядку документального підтвердження господарської діяльності відокремлених структурних підрозділів, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим, в умовах відсутності безпечного та безперешкодного доступу до первинних документів і регістрів обліку. Федерація звернулась за роз’ясненням щодо вирішення цих питань до Міністерства юстиції України, до Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України. Відповіді з Мін’юсту та ДФС про розгляд листів направлено на Придніпровську залізницю.

В 2016 році розроблено та введено в дію новий сайт Федерації http://fzu.uz.gov.ua//.

Витрата коштів проводилась згідно з кошторисом, затвердженим на 2016 рік, на виплату заробітної плати штатним працівникам виконавчої дирекції, оплату послуг зв’язку та обслуговування комп’ютерної техніки, підписку центральної та галузевої газет, придбання канцелярських товарів.

Голова Ради

     В.В.Корнієнко

 

Виконавчий директор

      Ю.М.Терещенко

 

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!