[an error occurred while processing the directive] [an error occurred while processing the directive] [an error occurred while processing the directive] Федерація залізничників України

Організація роботодавців «Галузеве об’єднання підприємств залізничного транспорту «Федерація залізничників України»

≡≡
Версія для друку

Участь у нараді впровадження дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих працівників АТ «Укрзалізниця» на базі закладів професійно-технічної освіти та закладів вищої і фахової передвищої освіти

19.02.2020 виконавчий директор Федерації залізничників України Терещенко Ю.М. взяв участь у нараді впровадження дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих працівників АТ «Укрзалізниця» на базі закладів професійно-технічної освіти та закладів вищої і фахової передвищої освіти.

На нараді були присутні представники департаменту кадрової та соціальної політики АТ «Укрзалізниці», начальники служб кадрової та соціальної політики регіональних філій, філій, МОН, вищих учбових закладів, фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти.

На нараді розглянуто стан впровадження дуальної освіти у закладах професійно-технічної освіти та закладах вищої і фахової передвищої освіти.

Була відмічена позитивна тенденція підготовки фахівців для галузі у закладах професійно-технічної освіти.

Керівники служб регіональних філій відмітили те, що випускники після закінчення навчального закладу відразу приступають до роботи на реальному робочому місці, показують велику ступінь компетентності та не потребують часу на адаптацію у колективі.

Однак потрібно відмітити, що Федерація залізничників України та АТ «Укрзалізниця» взяли на себе функції вирішення проблем освіти, які пов’язані зі зміною у трудовому законодавстві та роботі з місцевими органами влади. З огляду на вік учнів професійно-технічних училищ немає можливості надати їм робочі місця. А обласні адміністрації не зацікавлені у фінансуванні загальнодержавних професій (наприклад, провідників вагонів, помічників машиністів тощо).

Нажаль, у частині впровадження дуальної освіти у вищих навчальних закладах прогресу не видно. Це викликає побоювання, оскільки вся база для цього створена завдяки взаємодії Федерації залізничників України та АТ «Укрзалізниця» з МОН, а саме наказ МОН про пілотний проект за участю трьох ВНЗ та чотирьох коледжей, який дозволяє організувати підготовку інженерних кадрів для галузі. Крім цього, у Законі «Про вищу освіту» чітко прописаний дуальний принцип вищої освіти.

Вищі навчальні заклади (ВНЗ) до цього часу не були готові надати навчальні програми з розподілом на аудиторну та виробничу підготовку. Аргументом для затримки цього була заявлена невідповідність між положеннями Закону «Про вищу освіту» та акредитацією навчальних програм, які проводить Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

На нараді прийнято рішення про підготовку листа від Федерації залізничників України та АТ «Укрзалізниця» до МОН для вирішення цієї проблеми.


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!